Menu
Sepetiniz

SİPARİŞ İPTAL .İADE .DEĞİŞİM NASIL YAPILIR

İADE VE DEĞİŞİM NASIL YAPILIR ?

Satın almış olduğunuz ürünlerde 14 gün içinde  değişim yapabilirsiniz.Bunun için ürünü eksiksiz bir şekilde bize ulaştırmanız ve iade paketininizin içine talebinizi belirten bir not yazmanız yeterlidir.

Ürün iade prosedürü nasıldır?

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade ya da değiştirmek istediğinizde kargonuzu teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade ve değişim  gerçekleştirebilirsiniz.Bu sürenin aşılması durumunda iade ve değişim  gerçekleştirilememektedir.

ÖNEMLİ :200 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO VE KAPIDA ÖDEME BEDELLERİ ŞİRKETİMİZ TARAFINDAN ÖDENMEKTEDİR.KARGO BEDAVA  ÜRÜN SATIN ALAN MÜŞTERİLERE TANINAN BİR KAMPANYADIR KABAHATLİ KUSURLU OLMAYAN ÜRÜN İADELERİNDE BU KARGO ÜCRETİ VE KAPIDA ÖDEME HİZMET BEDELİ ALIŞVERİŞİNİZDEN DÜŞÜLÜR VE İADE EDİLMEZ .

TRENDYOL üzerinden  vermiş olduğunuz sipariş iadelerinde bu anlaşma kodundan yararlanamazsınız iade kodunu trendyoldan almanız gerekmektedir.

İade edeceğiniz ürünün faturası , kutusu, ambalajı  varsa standart aksesuarları (kemer kuşak kolye) bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz  hasarsız bir şekilde bulunmalıdır ve ürün tekrar satılabilirlik halini korumalıdır (kullanılmamış , tadilat görmemiş, kirlenmemiş vs olması gerekmektedir.)

İade durumlarında yararlandığınız varsa bedava kargo ücretine ilave olarak 12 tl de iade kargo bedeli tarafımızdan ödeceği için bu tutar kesilmektedir.İade ve değişimlerinizi  (197548097 anlaşma kodu mng kargo karşı ödemeli )  ile ( 901294294 kodunu kullanarak da ptt  karşı ödemeli )  ile geri gönderebilirsiniz.Anlaşma kodu kullanılmadan yapılan iadeler kesinlikle kabul edilmez.Ürün iadelerinizi yaparken sadece anlaşma kodunu kargoya vermeniz yeterlidir.Herhangi bir iade adresi yazmanıza gerek yoktur.İadelerinizi bize gönderirken ödeme yapmayınız işleminiz yapılıp gidiş geliş kargo ücretleri kargonuz size geri teslim edildiğinde kargo şirketince  tahsil edilecektir.Bu tutar değişimlerde 26 TL dir (Benguen.com da yapacağınız tüm iade ve değişim işlemlerinde kargo ücreti  müşteriye aittir.) Diğer kargo firmaları ve anlaşma kodu kullanılmadan gönderilen kargolar ücret alıcı olacak şekilde gönderildiyse bu durumda oluşan yüksek fahiş kargo ücretlerinden dolayı iadeler kabul edilmemektedir.Başka bir kargo şirketi ile geri gönderim yapacaksanız kargo ücretini gönderiminizi gerçekleştirirken peşin olarak yapmalısınız.Aksi halde kargolarınız kabul edilmeyerek size geri dönecektir.Yapacağınız gönderilerde iadeleriniz elimize ulaşmadan herhangi bir işlemi gerçekleştirilememektedir.

Ücret iadelerinde ürün elimize ulaştıktan sonra iade/değişim işleminiz başlatılır eğer ücret iadesi talep ettiyseiz kargo bedava kampanyası ile almış olduğunuz üründen kargo ücretiniz düşülerek 7 iş günü içerisinde ücret iadeniz tamamlanır. Eğer ürün değişimi talep ettiyseniz  ve ürün elimizde mevcut ise değişim işleminiz hemen başlatılır. Ürün elimizde mevcut değilse tarafınıza bilgi verilerek ücret iadesi yapılacaktır.Tarafınıza yapılacak ücret iadelerinde kargo  bedelleri iade edilmemektedir.Kargo bedava kampanyası sadece ürün satın alan müşteriler için geçerlidir.ürün iadesi durumunda iade dilen ürün bedelinden tüm kargo ücretleri ve kapıda ödeme hizmet bedelleri kesilecektir.Hatalı yanlış gönderilerde kargo ücretleri tarafımıza aittir.

Ürün firmamıza ulaştığında değişim iade departmanı tarafından işlemleriniz başlatılır ve en kısa sürede işlemleriniz sonuçlanır.İade ücretleri her cuma günü hesaplara yatırılır.

 

NOT: Kapıda ödeme siparişlerinizde  ücret iadesi için TR ile başlayan 26 haneli IBAN numaranızı ve IBAN sahibinin adını ve soyadını iade talep formunda yada paket içerisine hesap sahibi adı soyadı ve iban no yazarak iletmeniz gerekmektedir.Kredi kartı ile online yapılan işlemlerde ücret iadesi tarafımızca işlem  iptali sağlanarakVARSA YARARLANDIĞINIZ KAMPANYA ÖRENĞİN KARGO BEDAVA GİBİ ,KARGO ÜCRETİ KESİLEREK ödemeyi gerçekleştirdiğiniz kartınıza geri iade edilir .

Değişim işlemleri sadece Türkiye siparişlerinde geçerli olup, aynı tutarda  farklı ürünlerle değişim yapabilirsiniz.

Banka / Kredi Kartı ile yaptığınız siparişlerinizde ücret iadesi ödemeyi yaptığınız kartınıza yapılacaktır. 

Abiye Kategorisi İçin İade Prosedürü:

Satın aldığınız ürünü (iç giyim, kişisel bakım, mayo ve abiye kategorisindeki ürünler hariç) kullanılmamış, etiketi koparılmamış ve satılabilirlik özelliğini yitirmemiş olması koşuluyla teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

Abiye kategorisindeki ürünleri ambalajı açılmamış, etiketi koparılmamış,  kullanılmamış olmaları halinde, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 24 saat içerisinde kargoya teslim edilmesi şartıyla iade edebilirsiniz. 

Banka hesabım yok kapıda ödeme ile aldığım siparişin para iadesini nasıl alırım?

Herhangi bir banka şubesinden kendinize hesap açtırabilirsiniz. İadelerinizi sadece banka IBAN numaranıza yatırabiliriz.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Henüz kargolanmamış siparişinizi 0532 354 49 58' e sipariş numarası ve ad soyad yazarak mesaj atabilir  veya 0212 610 94 20 'ye telefon açarak hemen iptal edebilirsiniz.Siparişiniz kargolandıktan sonra ürünü almaktan vazgeçmeniz durumunda sipariş iptal edilememektedir. kargoyu teslim aldıktan sonra 14  gün içerisinde iade edebilirsiniz.burada normal iade prosedürleri geçerli olmaktadır.